شش ایده الهام گرفته از دکوراسیون ایرانی

ایران سابقه طولانی در زمینه هنر و صنایع دستی دارد و ایرانیان طرفداران تزئین خانه های خود را با این موارد می دانند. بعضی از این صنایع قدیمی پیرامون تیزهای مدرن گرفته شده است، در حالی که بعضی از آنها با قطعات معاصر مخلوط شده اند تا یک ترکیب منحصر به فرد جدید و قدیمی ایجاد کنند

1397/09/08

علیرضا بابائی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید س...

2
0
( % 0 ) 0
500

از ظروف مسی استفاده کنید

مس در ایران زیاد است و بازارها در یزد و کرمان به طور خاص برای بخش مس خود شناخته شده اند. کارگران فلزات را می توان در بشقاب ها و یا پرداخت آن ها بکار برد. در ایران، این فلز مقرون به صرفه می تواند برای پخت و پز، خدمت و یا فقط دکوراسیون استفاده شود. مانند یک آشپزخانه و آشپزخانه خود را با برخی از گلدان های مسی گرم روشن مینوشید.

Image title

سبد های دست ساز

سبد خرید برای ذخیره سازی یا دکوراسیون عالی است، و در ایران این صنایع دست ساز تخصص خاصی از استان خوزستان در جنوب است. پس از بافتن رشته های نازک از برگ های درخت نخل، این آیتم خنثی باقی می ماند و یا به رنگ پاپ و طراحی با موضوعات روشن بهم زده می شود. معمولا برای استفاده به عنوان ظروف ذخیره سازی کوچک، گلدان، سوله های بزرگ، دیسک های بزرگ یا هر چیز دیگری می توانید فکر کنید، آنها کاملا دوام دارند و لمس کامل طبیعت را به یک خانه اضافه می کنند.

Image title

پارچه دستباف را انتخاب کنید

انواع پارچه های دست ساز را می توان در سراسر کشور پیدا کرد. کرمان از پارچه پنبه ای است که یک پارچه تزئینی دست بافته شده است که به طور طبیعی رنگ شده و ساخته شده از پشم است. اصفهان دارای غلامکاری است، پارچه ای که با مهر و موم های چوبی چاپ شده است، و یزد ترمه، یک پارچه ابریشمی لوکس است که اغلب حاوی رشته های طلایی است. اندازه های مختلف و اشکال این پارچه های سنتی را برای استفاده در اطراف خانه به صورت دکوراسیون دیوار، سفره یا دوچرخه ها به کار می برند.

Image title

سرامیک و گوزه گری

سفال در ایران از زمان قبل از امپراطوری ایران نقش داشته است. در روزهای گذشته، کوزه های خاکستری کوچک و بزرگ برای حفظ آب سرد استفاده می شد. این روزها شهرهای مانند لالجین، یزد و نطنز این سنت قدیمی را ادامه می دهند و برای سرامیک خود شناخته شده اند. در حالی که بعضی ها فقط برای دکوراسیون هستند، مشترک بودن استفاده از ظروف سفالی در آشپزخانه، مخصوصا برای نوشیدنی های سرد و یا ظروف جانبی است.

Image title

گل های خوشبو را به خانه اضافه کنید

چه کسی نیاز به اسپری برای پر کردن خانه تا زمانی که گل هایی با بوی دلپذیر وجود دارد؟ یکی از گل های مورد علاقه ایرانیان که در نوروز زیاد استفاده میشود سنبل نام دارد. علاوه بر زیبایی ساده آن  بوی آسمانی و رایحه خوش آن در شب تشدید می شود.

Image title

فرش ها و قالی های دست بافت

شما بدون صبحت در مورد فرش  نمی توانید در مورد دکورالهام گرفته  از ایران صحبت کنید. قالیچه ابریشم بیشتر تزئینی است و نباید بیش از حد روی آن راه بروید، در حالی که ترکیب پشم یا پشم و ابریشم دوام بیشتری را ارائه می دهد. شما می توانید انتخاب کنید. قبایل عشایر قشقایی و بختیاری نیز طرح های منحصر به فرد خود را ارائه می دهند، شما نیز امتحان کنید و لذت ببرید.

Image titleبرچسب ها :نظرات


تبلیغات